زنجیر کشاورزی چیست ؟ (Agricultural chain)

در زمانه حال استفاده از ماشین آلات کشاورزی یه امر ضروری واجتناب ناپذیر در صنعت کشاورزی می باشد .ماشین آلات کشاورزی  در ساختار خود از قطعات مختلف تشکیل شده اند که یکی از این قطعات که در بیشتر ماشین آلات کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد زنجیر کشاورزی  (Agricultural chain) است .

 

زنجیر کشاورزی

کشاورزی یکی از شغل های ایرانیان از زمان قدیم تا به حال بوده است .اما اکثر مردم از مشکلاتی که در این شغل وجود دارد تا این محصولات سر سفره قرار بگیرد، اگاهی ندارند.
حقیقت این است که که ملیونها نفر در سراسر کشور به طور روزانه به فعالیتهای تولید مواد غذایی و کشاورزی مشغول هستند.  و در این فرایند از ماشین آلات کشاورزی استفاده می کنند.
ماشین الات کشاورزی که در فرایند تولید استفاده می شوند ،علاوه بر اینکه قیمت بالایی دارند ،از نظر طراحی و ساخت نیز دارای پیچیدگی های زیاد هستند.
ماشین آلات کشاورزی بسته به نوع و مدل و نوع کاربرد خود نیازمند قطعات مختلفی هستند ،تا همه چیز به طور صحیح و اصولی پیش برود.
با توجه به حساس بودن شغل کشاورزی و تغییرات آب و هوایی ممکن ،تاخیر در فرایند کشاوری می تواند تاثیرات بد و جبران ناپذیری را برای کشاورزان و به دنبال آن برای کشاورزی کشور در پی داشته باشد .
از این رو می توان به این موضوع پی برد که ماشین الات کشاورزی و قطعات جانبی آن چه تاثیر شگرفی در کشاورزی یک کشور می توانند داشته باشند.

یکی از این قطعات جانبی که در ماشین آلات کشاورزی مصرف بسیاری دارد زنجیر کشاورزی میباشد .زنجیر  کشاورزی به طور اختصاصی در ماشن آلات کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر در شرایط دشوار مورد استفاده قرار میگیرند .
این قطعات زیر مجموعه زنجیرهای صنعتی یا به اصطلاح زنجیرهای غلتکی می باشند.با استفاده از زنجیرهای کشاورزی میتاون فرایند کشاورزی را بهینه کرد .

 

کاربرد زنجیر کشاورزی

از کاربرد اصلی زنجیر های کشاورزی می توان به انتقال قدرت و توان و حرکت دستگاهای کشاورزی و ماشین آلاتی مانند کمباین و… و همچنین حمل بار و کشش بار استفاده نمود.
یکی از پر مصرف ترین قطعاتی که در صنعت کشاورزی استفاده میشود زنجیر کمباین است و دلیل این امر نیز این است که این زنجیرها دارای کیفیت و مقاومت بالایی می باشند و در برابر کشش و سایش و تغیرات دمایی می باشند.

مادر فروشگاه گودرزی مهر  طیف گسترده ای از زنجیره های حمل و نقل و انتقال ماشین آلات کشاورزی را که در شرایط سخت استفاده می شود را فراهم کره ایم.این زنجیر ها عبارتند از :

 • زنجیر تراکتور
 • زنجیر کمباین
 • زنجیر کمباین برنج

زنجیرهای ما از بهترین شرکت ها با سابقه اثبات شده جمع آوری شده و عملکرد قابل اطمینانی را ارائه میدهند.

مزایا و معایب زنجیر کشاورزی :

 • این زنجیرها دارای مقاومت بالایی می باشند زیرا تحت فرایند خاص ابکاری شده اند به همین دلیل دارای مقاومت بسیار زیادی می باشد .به علت همین فرایند ساخت این زنجیرها به حرارت و تغییر دمایی حساسیت ندارند و می تواند در شرایط مختلف کار کنند.
 • این زنجیرها دارای کارایی بسیار بالایی بود ولی هم از نظر قیمتی ، قیمتی بالا و هم از نظر وزن سنگین می باشد.
 • این زنچیر ها نیاز به بازرسی دقیق و روانکاری همیشگی و منظم دارند.

نوع متریال تشکیل دهنده زنجیرهای کشاورزی:

جهت افزایش مقاومت و نوع کارایی متریال سازنده زنجیر کشاورزی را از استیل از نوع ضد زنگ و یا فولاد از نوع کم کربن و یا پر کربن می سازند .
در فرایند ساخت زنجیر کمباین جهت بالا بردن بهروری و همچنین طول عمر از پوشش هایی برای محافظت که معمولا از جنس تفلون یا گالوانیزه استفاده میشود.

زنجیرهای کشاورزی در چه محل هایی استفاده می شود ؟

از مصارف زنجیرهای کشاورزی که عمدتا در ماشین آلات کشاورزی استفاده می شوند می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 1. کمباین های برنج و کشاورزی
 2. دستگاهای نوار نقاله طبقه بندی سبزیجات
 3. دستگاه بالابر غلات
 4. دستگاهای بسته بندی علوفه
 5. اسکریپرها
 6. نقاله های بسته بندی

انواع زنجیر کشاورزی:

زنجیرهای کشاورزی دارای انواع مختلفی می باشند که در ادامه به بیان شاخصه های گوناگون آن خواهیم پرداخت :

 

زنجیر کشاوزی سری a

زنجیر کشاورزی سری A:

صفحات جانبی این زنجیر به شکل عدد هشت انگلیسی می باشد .و کاربرد بسار زیادی در ماشین آلات کشاورزی دارند .

 

 

زنجیرهای کشاورزی سری cb یا ca

این زنجیرها بیشتر در ماشین آلات به عنوان جمع اوری کننده یا نقاله مورد استفاده قرار می گیرد .ساختار این زنجیرها به گونه ای است که از یک نوار جانبی بهره می برند . وظیفه این نوار جانبی افزایش استحکام و قابلیت انتقال می باشد .
این مدل یکی از پر کاربرد ترین نوع زنجیرهای کشاورزی می باشد .

زنجیر کشاورزی سری ca , cb

 

زنجیرهای کشاورزی سری S

زنجیرهای کشاورزی سری S بیشتر در ماشین آلاتی در اروپا تولید می شوند مورد استفاده قرار می گیرد .این زنجیرها دارای رو لرها و غلتک های محکم می باشند .این زنجیر ها دارای استاندارد DIN8189 می باشد .

chain s

 

زنجیرهای کشاورزی سریMR

این زنجیرها دارای خصوصیات مشترک با زنجیرهای نوع A می باشد .اما استفاده از این زنجیرها بسیار مرسوم نیست .

 

زنجیر کشاورزی سری mr

 

 

زنجیرهای کشاورزی سری ANSI

این زنجیرها دارای سایزهای #50، #60#80 #100 برای کار ساده کشاورزی و سایزهای 60H#،# 80H و 100H# برای کار بسیار سخت و قدرتی که نیاز به دوام و طول عمر زنجیر دارد مورد استفاده قرار میگیرد .

 

زنجیر کشاورزی نوع ANSI

زنجیرهای کشاورزی با لوازم جانبی 

بسته به نوع کاربردها زنجیرها می توانند با خود دارای لوازم جانبی باشند .که میتاند به فرایند کاربردی زنجیر کمک به سزایی کند .که در عکس زیر مشاهده می کنید .

لوازم جانبی

 

فروش زنجیر کشاورزی

شما می توانید برای خرید زنجیر کشاورزی با کارشناسان فروش فروشگاه گودرزی مهر تماس حاصل فرمائید و از بهترین مشاوره کارشناسان ما استفاده نمایید.

قیمت زنجیر کشاورزی

فروشگاه گودرزی مهر با سالها تجربه در زمینه تهیه وسایل و ماشین آلات کشاورزی توانسته رضایت مشتریان خود را جلب کند ، شما میتوانید برای دریافت قیمت زنجیر کشاورزی از فزم استعلام قیمت موجود در سایت استفاده نمائید .همچنین برای اشنایی بیشتر با مجموعه ما می توانید، کاتالوگ ما را دانلود کنید .