گریس نسوز ماده ای دارای گرانروی بسیار زیاد است .که به صورت جامد و نیمه جامد موجود می‌باشد.گریس نسوز از مشتقات نفتی می‌باشد که در ماشین آلات صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد. استفاده از گریس در ماشین آلات صنعتی که داری قطعات متحرک که دارای فشار زیاد  هستند باعث بهبود عملکرد خواهد شد.گریس به این قطعات میچسبد و باعث روان کار کردن این قطعات می شوند.

گریس نسوز هامبورگ

در این مطلب به صورت کامل در مورد خواص فیزیکی گریس و کاربرد آنها و همچنین نحوه گرید و درجه بندی آنها ،دمای مجاز استفاده،و نحوه تولید گریس صحبت خواهیم کرد .

اگر شما هم از افرادی هستید که با ماشین آلات صنعتی سر و کار دارید و نیاز به استفاده از گریس در ماشین آلات خود دارید به شما توصیه می کنم این مطلب را تا انتها بخوانید تا با مشخصات گریس خوب آشنا شوید و در ماشین آلات خود استفاده کنید.

واژه گریس دارای ریشه لاتین می باشد.که از کلمه کراسوس که در معنی لغوی چربی گرفته شده است.گریس ها از معروفترین روان کننده ها هستند که جایگزین روغن می باشند.و حالتی نه جامد و نه  مایع دارند.

وظایف مهم گریس نسوز

  • انتقال قدرت هیدرولیک
  • جلوگیری از ضربات و تنش
  • جابه‌جایی مواد آلوده کننده
  • آب بندی

 

گریس نسوز skf

دلایل استفاده از گریس

استفاده از گریس نسوز در ماشین آلات صنعتی به این دلیل است که این ماده به دلیل نیمه جامد بودن باعث می شود که جریان پیدا نکرده و از قطعه خارج نشوند و ماندگاری بیشتری داشته و عمل روان‌کاری را به صورت طولانی تری ادامه دهد .

از دیگر دلایلی که از گریس نسوز در ماشین آلات کشاورزی و صنعتی استفاده میکنیم این امر است که استفاده از این ماده می تواند در هزینه ها به صورت چشم گیری صرفه جویی کند .این کاهش هزینه به این دلیل است که تعداد دفعات روانکاری در مقابل استفاده از روغن  کمتر خواهد بود .

همچنین زمانی که برا روان کردن قطعات یا اصطلاحا روانکاری از گریس استفاده میکنیم ،چون خاصیت گریس نسبت به روغن از ماندگاری بیشتری برخوردار است در طول عمر قطعه نیز تاثیر بسیار دارد .

با استفاده از گریس نسوز میتوانیم تا حد زیاد هزینه های آبندی … را نیز به صورت قابل توجهی کاهش دهیم.

 

 

انواع برند گریس نسوز

 

گرید بندی گریس ها از طریق رنگ آنها

امروزه گریس نسوز موجود در بازار در رنگ بندی های مختلفی موجود است .که این رنگ بندی ها شامل رنگ های آبی ،سیاه ، طلایی،سفید،زرد، بنفش،سبز … می باشد.

در مورد این رنگ بندی ها کارشناسان نظرات مختلفی را دارند ،که به طور کلی شامل موارد زیر می‌باشد.

رنگ سفید:وقتی گریس دارای رنگ سفید باشد این بدین معنی است که از این گریس میتوان در ماشین آلات صنایع غذایی استفاده نمود.

گریس نسوز رنگ سیاه :از گریس ه‍ای سیاه رنگ در ماشین آلات صنعتی که وظایف دشوار و سنگینی دارند استفاده می شود.

گریس قرمز :از گریس قرمز رنگ در قطعاتی که در دمای بالا کار می کنند ‌،استفاده می شود.

گریس آبی رنگ:استفاده از این گریس در قطعاتی که در دمایی پایین کار می کنند می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

گریس سبز رنگ :این گریس سازگار با محیط زیست می باشد .

یکی دیگر از عواملی که در رنگ بندی گریس مهم است .ارزیابی کیفیت گریس از طریق رنگ آن می‌باشد به طور مثال :

وقتی گریس در معرض نور خورشید قرار می گیرد تابش این ور باعث می شود که گریس رنگ و خاصیت خود را از دست دهد و به بی رنگی تمایل پیدا کند و یا اگر گریس در شرایط دمایی مناسبی نگهداری نشود مثلا در دمای بالا نگهداری شود این گریس نسوز رنگش به سمت تیرگی می رود.

اگر گریس قرمز به مدت ۲۴ ساعت با آب در تماس باشد رنگ آن به سمت نارنجی خواهد رفت که این تغییر رنگ ها می تواند در کیفیت گریس تاثیر گذار باشد .

به طور کلی از گریس ها در قطعاتی استفاده می کنند که به دلایل محیطی مختلف امکان روغنکاری و روانکاری آن قطعه به صورت متوالی و چند بار وجود ندارد و مقرون به صرفه نمی باشد.

فروشگاه گودرزی مهر با سالها تجربه در حوزه تامین قطعات مورد نیاز ماشین آلات کشاورزی و صنعتی در خدمت شما عزیزان و کشاورزان گرامی می باشد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گریس نسوز و انواع برندهای عرضه شده در فروشگاه گودرزی مهر از راه ارتباطی متنوعی که برای شما در نظر گرفته شده اقدام نمایید و از مشاوره رایگان کارشناسان فروش با تجربه فروشگاه گودرزی مهر استفاده نمود و بهترین خرید با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را داشته باشید .

اگر قطعی را نیاز دارید میتوانید از شماره های موجود در بخش ارتباط با ما و یا از فرم استعلام قیمت استفاده نمایید. افتخار ما این است که بهترین خدمت را در حوزه کار شما ارائه دهیم.