رتیواتور ماشین آلاتی هستند که به کمک انها می توان زمین های کشاورزی را شخم زد.بااین کار میتوان تا حد زیادی با علف های هرز مبارزه نمود.دستگاه و ماشین آلات رتیواتور دارای تیغه رتیواتور می باشد ،که این دستگاه به کمک آن زمین های کشاورزی را شخم می زنند.

 

تیغه رتیواتور هامبورگ

ما در فروشگاه گودرزی مهر انواع و اقسام تیغه  رتیواتور با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که شما می توانید به راحتی و تنها با یک تماس با کارشناسان فروش با ما مشاوره کنید.

شخم زدن عملی است که از قدیم مرسوم بوده و دارای قدمت  و پیشینه زیادی است.در قدیم شخم زدن توسط انسان و یا حیوانات انجام می شد ، اما با گذشت زمان و با پیشرفت تکنولوژی ماشین آلاتی به وجود آمد که این کار را آسانتر میکنند.

رتیواتور ماشین آلاتی هستند که به کمک آن می توان زمین را به آسانی شخم زد یا اصطلاحاً خاک ورزی انجام داد.

از این دستگاه برای زیر رو کردن خاک و همچنین دانه بندی و از بین بردن علف های هرز در زمین های کشاورزی و همچنین باغات مرکبات جهت ساله شکنی مورد استفاده قرار میگیرد.

از دیگر کاربردهای این دستگاه در زمین های کشاورزی و مزارع گندم و همچنین شالیزارهای برنج می‌باشد .

عملکرد درست دستگاه رابطه مستقیم با تیغه رتیواتور دارد و هرچه کیفیت این تیغه ها بالاتر باشد،کیفیت خاک ورزی نیز بالاتر خواهد بود .

استفاده از دستگاهای رتیواتور به دلیل ساختار ساده و سهولت استفاده ای که دارند ،امروزه بسیار زیاد شده است .اما اصلی ترین قطعه این ماشین تیغه رتیواتور می‌باشد ،که عملکرد دستگاه حول این تیغه می‌باشد.

همانطور که گفته شد این دستگاه در فرایند کشاورزی کار آماده سازی بستر زمین را خیلی ساده تر میکند.

تیغه رتیواتور با کیفیت

انواع مدل های پره رتیواتور

تیغه رتیواتور به دلیل کاربردی که دارد در انواع مختلف برای کاربرد های مختلف طراحی و ساخته شده اند که این مدل ها عبارتند از:

  • تیغه رتیواتور J
  • تیغه رتیواتورL
  • و تیغه رتیواتور C

در مورد تیغه رتیواتور Lشکل ذکر این نکته از اهمیت برخورد است که این تیغه در دو نوع چپ گرد و راست گرد موجود می‌باشد ‌.

 

تیغه رتیواتور

 

ماهیت و کارایی تیغه رتیواتور

تیغه های رتیواتور از آلیاژ مخصوصی ساخته شده است که معمولا از متریال و جنس فولاد می باشد .دلیل استفاده از این نوع متریال نیز  به این علت است که این قطعه باید از نظر شرایط فیزیکی در مقابل خوردگی از مقاومت خوبی برخوردار باشد،وهمچنین بتواند در مقابل کشش از پایداری خوبی برخوردار باشد .

از دیگر قابلیت های که جنس متریال سازنده تیغه رتیواتور باید داشته باشد ،مقاومت در فشار و همچنین برخورد احتمالی با سنگ است به این صورت که جنس تیغه باید به گونه ای باشد که زمان برخورد با سنگ حالت ارتجاعی داشته و شکسته نشود.

یه دلیل اینکه این قطعات در زمان مصرف به طور زیادی در حال سایش هستند ، نکته دیگری که باید در مورد پره های رتیواتور در نظر گرفت این است که متریال سازنده باید در مقابل سایش نیز از دوام بالایی برخوردار باشند.تا بر اثر ساییده شدن، نشکنند و کارایی خود را از دست ندهند.

موارد استفاده از پره رتیواتور

پره های رتیواتور دارای کاربردهای بسیار در صنعت کشاورزی می‌باشند که در لیست زیر اشاره کوچکی به بعضی از موارد استفاده این قطعات شده است .

  • زیر و رو کردن یا شخم زدن زمین های کشاورزی
  • استفاده در هموار کردن و مسطح سازی زمین کشاورزی و آماده سازی آن برای کشت
  • آماده سازی و بهینه کردن زمین برای کشت گیاهانی که به صورت علوفه هستند
  • از بین بردن باقی مانده گیاهان و علف های هرز به صورت تی که تیکه کردن آنها
  • آماده سازی بستر مزارع و انواع چراگاه
  • بهبود دانه بندی خاک با استفاده از این تیغه ها

جدول فنی ابعاد و اندازه و مشخصات تیغه رتیواتور

در جدول زیر به صورت خلاصه به بررسی مشخصات فنی تیغه رتیواتور پرداخته اینم که شما میتوانید هنگام خرید به این مشخصات توجه فرمائید.

 

جنس تیغه فولاد فنر
ضخامت تیغه 7.5 میلی متر
وزن تیغه 1 کیلوگرم
سختی تیغه 47 راکول

 

شما می توانید از پره  رتیواتور در زمین های شالیزاری خود برای آماده سازی بستر خاک استفاده نمایید ویا زمین خود را آماده کشت گندم کنید.

استفاده از رتیواتور کار آماده سازی بستر خاک را برای کشاورزی شما آسان خواهد کرد و همچنین در هزینه های نیروی انسانی شما صرفه جویی میکند .از دیگر مزایای استفاده از این دستگاه این است که کار بهبود ورزی خاک‌ در زمان کمتری صورت خواهد گرفت که خود همین موضوع می‌تواند از بسیاری از مشکلات بعدی که به وجود خواهند آمد جلوگیری کنند.

نحوه خرید تیغ رتیواتور از وارد کننده بدون واسطه

ما در شرکت گودرزی مهر تمام تلاش خود را انجام داده ایم تا این قطعه را با بالاترین کیفیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.مجموعه ما نمایندگی انحصاری پخش برند هامبورگ در ایران می باشد.که از مرغوب ترین تولید کنندگان قطعات ماشین آلات کشاورزی می‌باشند.

مجموعه ما با پشتیبانی ۲۴ساعته لذت خدمات فروش محصولات ماشین آلات کشاورزی را برای شما به ارمغان خواهد آورد کافیست یکبار آن را تجربه کنید و اگر راضی بودید به همکاران خود معرفی نمایید.

اگر شما کشاورز عزیز نیز میخواهید در هزینه های خود صرفه جویی کرده و بدون واسطه این کالا را خریداری نمایید ما این کار را برای شما آسان  نموده ایم.

شما می توانید با شماره های درج شده در صفحه تماس با ما با کارشناسان با تجربه فروشگاه گودرزی مهر تماس حاصل فرمایید ، و قبل از خرید  تمامی جوانب را بسنجید و مشاوره حرفه ای در این زمینه از کارشناسان فروش ما دریافت نمایید.

شما می دانید به راحتی از طریق فرم زیر استعلام قیمت خود را انجام دهید کارشناسان ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.