امروز با گسترش علم و صنعتی شدن کشاورزی استفاده از ماشین آلات کشاورزی روند رو به رشتی را داشته است .اما استفاده از ماشین آلات کشاورزی مشکلاتی از نظیر خرابی را نیز به دنبال داشته است،که کشاورزان را با مشکلات زیادی روبرو می‌کند. اما از عمده ترین مشکلاتی که ممکن است برای این دستگاه به‌وجود بیاید مربوط به چهار شاخ گاردان می باشد.

چهار شاخ گاردان

چهار شاخ گاردان چیست؟(کاربردهای آن)

ماشین آلات کشاورزی در ساختار خود از میله های چرخان تشکیل شده است. که به وسیله قطعه ای مکانیکی به نام چهار شاخ گردان به هم متصل می شوند. این قطعه طبق فرایند خاص امکان انتقال یا حرکت چرخشی (گشتاور )را فراهم میکند.

از دیگر کاربردهایی که این قطعه دارد این است که میتواند در انتقال نیرو بین دو قطعه که با هم همخوانی ندارد، نقش به سزائی دارد.

انواع مدل های مختلفی از چهار شاخ گاردان در بازار موجود می‌باشد که دارای کارایی های گوناگون ی می باشند .یک نکته مهم قبل استفاده از این قطعه این است که حتما با یک متخصص در مورد این موضوع مشورت کنید و از مشاوره آن استفاده نمایید.

از دیگر کارایی های که قطعه چهار شاخ گاردان دارد این است که این قطعه می تواند در عملکرد میله های درایو با سیستم تعلیق به سمت  بالا و پایین حرکت می کنند. این عملکرد باعث می شود تا زمانی میله درایو، بین چرخ های گیربکس و درایو هم نباشد این امکان فراهم باشد تا انتقال قدرت به راحتی وجود داشته باشد.

 

نحوه کارکد کرد چهار شاخ گاردان

نحوه کار چهارشاخ گردان:

در ماشین آلاتی که دارای چرخ دنده عقب می باشند ، چهارشاخ گاردان در  هر دو انتهای میله های محوری قرار دارند .که به این قطعات اصطلاحاً اتصالات U شکل نیز گفته می شود.این اتصالات u شکل به قطعاتی به نام یوغ وصل خواهند شد .که این کار موجب این می شود که میل های درایو بتواند به راحتی به عقب جلو حرکت کنند.این کار باعث می شود زمانی که ماشین آلات داخل دست انداز یا جاده عبور میکنند به طور موقت میله را کوتاه یا بلند میکند.

کاربرد چهارشاخ گاردان:

به  طور معمول بیشتر ماشین آلات برای حرکت و انتقال حرکت از موتور و جعبه دنده به چرخ های عقب از میله های رابطی به نام میله گاردان استفاده میکنند.

چهارشاخ گاردان دارای کاربردهای مختلفی چه در صنعت و چه در کشاورزی که در لیست زیر نمونه ای از کاربردهای این قطعه را خواهیم دید:

  • استفاده در ماشین آلات کشاورزی
  • استفاده در صنایع نساجی
  • استفاده در اتومبیل های شخصی
  • استفاده در ساخت و ساز هواپیما
  • مصارف پزشکی

کاربرد چهار شاخ گاردان فقط در وسایل  و ماشین آلات کشاورزی نیست از این قطعه در صنایع مختلف مانند ماشین الات نساجی ،هواپیما سازی،ابزار آلات مکانیسم کنترل، و همچنین مصارف پزشکی  و… استفاده می شود .

متریال سازنده  چهار شاخ گردان  از جنس استیل یا ترموپلاستیک می باشد.چهار شاخ گاردان های که از جنس فولاد وجود دارند که می توانند حداکثر بار را داشته باشند.

چهار شاخ گاردان در انواع مختلف و تحت برندهای مختلف تولید و در بازار موجود می باشد.ما در بازرگانی گودرزی مهر سعی کردیم بهترین لوازم یدکی ماشین آلات کشاورزی را برای شما فراهم می کنیم.

شما می توانید برای مشاوره درست و اساسی با کارشناسان فروش بازرگانی گودرزی مهر در تماس باشید یا از فرم استعلام قیمت زیر نسبت به استعلام قیمت کالا اقدام نمایید.

ما در شرکت گودرزی مهر سالهاست در خدمت شما کشاورزان عزیز می باشیم.اگر تجربه خرید از فروشگاه گودرزی مهر را ندارید کافیست یکبار آن را تجربه کنید.